Ohjausryhmä

Useammassa roolissa olevien henkilöiden nimi korostettu keltaisella

Jäsen

 

 

 

 

Kunta/kaupunki

 

 

 

Varajäsen

Kalli Timo   Eura Mäkitalo Esa
Vainio Maaret    Eura Siivonen Minna
Reunanen Ari     Eura Virta Jukka
Syväsalmi Emilia   Eurajoki Tuominen Hanna
Sjöman Ilona   Eurajoki Uusi-Marttila Riika-Liisa
Vaitomaa Marja   Eurajoki Jalonen Vesa
Henttinen Kari   Harjavalta Salomäki Lassi
Rimmistö Jukka   Harjavalta Ollila Hanna
Tuomela Pirjo-Riitta   Harjavalta Mäkinen Kimmo
Rauhala Tapio   Honkajoki Ylinen Kaiju
Vehmasto Aulis   Honkajoki Koivisto Marjo
Vuori Salli   Honkajoki Alahonko Saija
Haapasalo Hannu   Huittinen Aulikki Kuisma
Kaunisto Mikko   Huittinen Riuttamäki Ilkka
Kiuru Jani    Huittinen Hänninen Aila
Jokela Satu   Jämijärvi Lähteenmäki Antti
Koivumäki Anu   Jämijärvi Karppinen Antero
Seppälä Olli   Jämijärvi Kotaoja Kristiina
Kujanpää Katri   Kankaanpää Hietaoja Tapio
Joutsenlahti Anssi   Kankaanpää Yli-Rajala Kristiina
Kerola Keijo   Kankaanpää Uusitalo Maritta
Kangas Kaija   Karvia Huhtaluoma Heikki
Koivumäki Jyrki   Karvia Suominen Päivi
Raita-aho Voitto   Karvia Hautaluoma Väinö
Juutilainen Raisa   Kokemäki Seppälä Juhani
Nikula-Häkli Tuula   Kokemäki Laiho Mikko
Sutinen Marjatta   Kokemäki Grönroos Juhani
Uimaluoto Marika   Merikarvia Kenttä Jorma
Peltomäki Hannu   Merikarvia Heikintalo Anne
Anttila Nina   Merikarvia Peltomäki Jussi
Ahosmäki Anu   Nakkila Nieminen Marko
von Frenckell Asta   Nakkila Pöysti Martti
Lukka Heli   Nakkila Sallinen Erik
Laitila Jarkko   Pomarkku Grönman Minna
Leppänen Olavi   Pomarkku Jokinen Jari
Rosendahl Jouko   Pomarkku Aromaa Jaakko
Laulainen Arja   Pori Salmi Anssi
Heino Oili   Pori Kantola Juha
Laitinen-Pesola Jaana   Pori Ranne Kaarina
Leppikorpi Kalle   Rauma Wallenius Pekka
Vahteristo Samu   Rauma Hiltunen Leea
Ylijoki Mirja   Rauma Seimelä Sari
Klemelä-Ruohomäki Tiina   Siikainen Lehtinen Arja
Salo Taisto    Siikainen Lahtinen Anneli
Vuorela Sari    Siikainen Koskinen Jukka
Aaltonen Jyrki   Säkylä Kuula Katja
Henriksson Irmeli   Säkylä Nummela Juha
Pelttari Marko   Säkylä Peltonen Päivi
Aalto Sakari   Ulvila Viljanen Jarkko
Mattila Johanna   Ulvila Heinimäki Mikko
Sillanpää Marja   Ulvila Järvelä Tero
       
Satakunta, kansanedustajat      
       
Huru Petri   kansanedustaja PS
Kalli Eeva   kansanedustaja KESK
Kiuru Krista   kansanedustaja SDP
Koskela Jari   kansanedustaja PS
Marttinen Matias   kansanedustaja KOK
Myllykoski Jari   kansanedustaja VAS
Salonen Kristiina   kansanedustaja SDP
Viljanen Heidi   kansanedustaja SDP
       
Satakunta, kunnanjohtajat/kaupunginjohtajat  
       
Majalahti Juha   Eura  
Lakaniemi Vesa   Eurajoki  
Kuusela Hannu   Harjavalta  
Norrbo Ulla   Honkajoki  
Peltomaa Jyrki   Huittinen  
Ojakoski Markus   Jämijärvi  
Hatanpää Mika   Kankaanpää  
Hosiasluoma Tarja   Karvia  
Kivi Nina   Kokemäki  
Puolitaival Kimmo   Merikarvia  
Turpela Nina-Mari   Nakkila  
Mattsson Eero   Pomarkku  
Luukkonen Aino-Maija   Pori  
Koski Kari   Rauma  
Lanne Viveka   Siikainen  
Mäenpää Teijo   Säkylä  
Löfbacka Mikko   Ulvila  
       
Satakunta, sosiaali- ja terveydenhuollon kuntayhtymien johtajat
       
Männikkö Jaana   Pohjois-Satakunnan peruspalvelukuntayhtymä
Markki Hanna-Leena   Keski-Satakunnan terveydenhuollon kuntayhtymä
Haavisto Ermo   Satakunnan sairaanhoitopiirin kuntayhtymä
       
Satakunta, poliittisten piirijärjestöjen puheenjohtajat  
       
Lehtonen Harri   piirin puheenjohtaja SDP
Salminen Petri   piirin puheenjohtaja VAS
Klemelä-Ruohomäki Tiina   piirin puheenjohtaja PS
Vahteristo Samu   piirin puheenjohtaja KOK
Pietilä Satu   piirin puheenjohtaja KESK
Hanni Marianna   piirin puheenjohtaja VIHR
Korpela Simo   piirin puheenjohtaja KR
Jalonen Ari   piirin puheenjohtaja SIN
       
Henkilöstön edustus (2 + 2 + 2)    
       
Saari Marie-Anne   KoHo/Super Karilainen Leena
Östman Tuula   KoHo/Tehy Huhtala Kirsi-Maria
Salokangas Heli   JUKO Lähteenmäki Katriina
Lehtimäki Seija   JUKO Nurmi Päivi
Joensuu Satu   JAU/JHL Starck Erja
Alho Päivi   JAU/JYTY Virtanen Marjo
       
3. sektori      
Rouhiainen-Valo Tuula   Satakunnan järjestöyhteistyöryhmä JYTRY/Satakunnan järjestöjen neuvottelukunta  varajäsen ilmoitetaan myöhemmin
       
Muut läsnäolijat ohjausryhmässä   varajäsen
       
Mäkilä Jukka   ohjausryhmän sihteeri Satakuntaliitto
Kallio Reijo   MH pj. Rauta Markku
Holmlund Anne   MH vpj. Riuttamäki Simo
Lankinen Satu   MH varajäsen Pajukoski Jari
       
Johtoryhmä      
       
Bergroth-Lampinen Diana   Pori Heino Mirva , Pori
Lehtonen Harri   Eura Raita-aho Voitto, Karvia
Kivenmaa Harri   Kokemäki Rauta Markku , Harjavalta
Leppikorpi Kalle   Rauma Seimelä Sari, Rauma
Jokinen-Anttila Leena   Ulvila Uimaluoto Marika , Merikarvia
Tähtinen Tinja   Huittinen Kuula Katja , Säkylä
Vahteristo Samu   Rauma Aromaa Jaakko , Pomarkku
Vasama Juha   Pori Kähkönen Kari , Kankaanpää
Pietilä Satu   Rauma Huhtanen Riikka, Kokemäki
Jokela Satu   Pohjois-Satakunta Uusitalo Mikko, Pohjois-Satakunta
Huhtanen Tapio   Pori Immonen Joonas, Huittinen
Salokangas Tommi   Pori Toriseva Seppo
Salonen Tomi   Eurajoki Järvinen Jaana
Ranta Raisa   Pori Heino Oili, Pori
Salminen Petri   Eura Lehto Jouni, Rauma
Leino-Holm Minka   Pori Siren Tami
Korpela Simo   Pori Vähäkainu Johanna, Pori
Järvinen Marko   Pori Jalonen Ari, Pori
       
Johtoryhmän asiantuntijajäsenet     
       
Haavisto Ermo   sairaanhoitopiirin johtaja
Aro-Heinilä Asko   maakuntajohtaja  
Luukkonen Aino-Maija   Porin kaupunginjohtaja
Koski Kari   Rauman kaupunginjohtaja
Tähtinen Pekka   pelastusjohtaja  
Koivisto Anna-Liisa   terveys-ja sairaalapalvelujen johtaja